Otwarcie

Oficjalne otwarcie LABORATORIUM EDUKACYJNO-TWÓRCZEGO WYSPA ODKRYĆ

W dniu 22 lutego 2006 Prezydent Sopotu Jacek Karnowski uderzeniem w duży gong otworzył w Sopocie Laboratorium Edukacyjno- Twórcze WYSPA ODKRYĆ.

Po krótkim wprowadzeniu Prezydenta Sopotu , pani Jolanty Górskiej- Naczelnik Wydział Oświaty i Mariana Chwastniewskiego mieliśmy okazję uczestniczyć w kilku pracach warsztatowych.

Na początku braliśmy udział w ciekawej zabawie. Polegała ona na rozpoznaniu dźwięków jakie wydaje dany instrument. Pan Chwastniewski zaproponował, aby wyobrazić sobie rodzaj dźwięków danego instrumentu na podstawie jego wyglądu. Następnie konfrontowaliśmy to z rzeczywistością. Potem odbyła się interesująca prezentacja prototypowego instrumentu zbudowanego przez zespół konstruktorów Marka Pikonia i Borysa Semenowicza. W części ostatniej zobaczyliśmy fragment pracy, która powstała przez połączenie dźwięku ze słowem. Dziewczęta działaniem OTWARCIE w określonej strukturze rytmicznej otwierały drzwi i okna wypowiadając jednocześnie w tańcu wyliczankę opartą na związkach słownych. Słowa te dotyczyły otwierania w wielu językach świata.